Rodowa Osada "Sczasliwoje"


szcz


"Intencja stworzenia wioski powstała w 2002 roku, w kaukaskich dolmenach.

Dla tego celu, zorganizowaliśmy klub – niezarejestrowany – o nazwie „Wozrożdenie” [odrodzenie] Od tamtej pory, około 150 osób przewinęło się przez klub, w większości czytelników książek o Anastazji. Ludzie są różni, mają różne cele, ale klub miał określony program – stworzenie Rodowej Osady na terytorium Mołdawii. Niektórym nie odpowiadały założenia, były sytuacje gdzie relacje osobiste nie układały się najlepiej, jak również czynniki które całkiem umknęły naszej uwadze i przez to powstawały sytuacje, gdzie wszystko było nie tak. Ostatecznie, na dziś, 40 do 50 osób jest związanych z klubem. Piętnaście rodzin już nabyło ziemię i zaczęli tworzyć – niektórzy w myślach, inni w praktyce – swoje rajskie oazy, Rodowe Siedliska!!![…]Nasza osada znajduje się przy starym lesie Kodry.

Jest to łąka pełna kwiatów i wielu gatunków traw, dwa łagodnie opadające pagórki zbiegające się do strumienia.

szcz szcz
szcz szcz
Nasze pole było kiedyś własnością kołchozu, ale od 10 lat stało nieuprawiane. Z trzech stron otoczone lasem (dęby, graby, buki, topole, lipy itd.). Przed rewolucją, znajdowały tu się ziemskie posiadłości, miejscowi nazywają ten obszar do dziś „Bohdasary”, w wolnym tłumaczeniu „boskie wieczory”.

Sto metrów od naszej łąki znajduje się dolmen, dokładniej frontowa płyta dolmenu. Jeszcze nie wiemy do kogo należał, ale w jego pobliżu, myśli przychodzą jasne, prędkie, radosne i proste! Prawdopodobnie, one nas tu przyciągnęły i prowadzą. Wszyscy z grupy wywodzą się z miast, ludzie są wykształceni, żyli na normalnym poziomie. Inspirowani marzeniem Anastazji, chcieli żyć w inny sposób, poczuć, zrozumieć, i kochać się wzajemnie.

Na cyklicznych magicznych wieczorach, w miłych i ciepłych rozmowach, dyskusjach o naszych troskach, zwyczajach, nastawieniu, charakterach, nauczyliśmy się widzieć, rozumieć, czuć i kochać. Staliśmy się przyjaciółmi!

szcz szczPo tym jak się zaprzyjaźniliśmy, odkryliśmy dla siebie, że siła naszej przestrzeni, siedliska, rodziny, zależy bezpośrednio od naszych relacji z sąsiadami. W tym odnajdujemy siłę i szczęście. Koniec końców, tylko przyjaźni i szczęśliwi sąsiedzi mogą stworzyć szczęśliwą osadę.

Zdecydowaliśmy się wziąć za symbol wioski, dąb z mocnymi korzeniami. Dąb to podstawowe drzewo w naszych lasach, a przy tym długowieczne. Czuć od niego głęboką siłę i szlachetność, a korzenie są fundamentem, wsparciem naszych przodków i siłą Rodu.

szcz


Szkoła, lecznica, łaźnia, jezioro, miejsce dla festynów i inne rzeczy są w planach części wspólnej. Na chwilę obecną jest tu mały domek dla gości. Mały, piękny domek, pomalowany na zewnątrz i w środku przez dziewczęta z osady. Mały, ale starczy w nim miejsca dla wszystkich – zawsze słychać w nim śmiechy, żarty, śpiewy i piękną muzykę.

Zapraszamy wszystkich którzy chcą odnaleźć swój dom.

e-mail: schastlivoe@gmail.com
Olesia – 079003769
http://www.schastlivoe.com/
Tłumaczenie za: http://www.ringingcedarsofrussia.org/


Wyszukaj

Polecamy